Kosz pożeracz dziecięcych piżam

Jako pracująca mama wiem ja ciężko jest mieć zawsze wszystko pod kontrolą. Szczególnie chodzi mi o porządek w domu. Pracując na pełen etat nie ma możliwości aby wszystko w domu było zawsze idealne. Jednak są sposoby na to aby nawet ci najmłodsi domownicy dbali i porządek wokół siebie.

Pokój dziecięcy z pożeraczem

pożeracze piżamJako świeżo upieczona mama i perfekcjonistka z trudem znosiłam bałagan w swoim domu. Wszędzie były ciuszki mojego dziecka, paczki z pampersami i kosmetyki do pielęgnacji. Nie mogłam pogodzić się z tym, że mimo chęci w moim domu nie jest nic na swoim miejscu. Jednak przy drugim i trzecim dziecku moje podejście stało się inne. Dom to miejsce do życia, a nie do ciągłego sprzątania. Wiadomo że nie porzuciłam całkowicie idei sprzątania ale zaczęłam szukać różnych sposobów, które miały pomóc mi w utrzymywaniu porządków. Gdy moje dzieci w wieku przedszkolnym zaczęły rozrzucać wszędzie swoje rzeczy zakupiłam im pożeracze piżam. Są to wielkie maskotki z błyskawicznym zamkiem na buzi do których można wkładać odzież i inne drobiazgi. Chciałam zacząć uczyć porządku swoje dzieci właśnie przez zabawę. Tak aby nie kojarzyły sprzątania z przymusem. Pożeracz piżam początkowo służył jedynie do ciuchów jednak dzieci zdecydowały, że jeden z dwóch pożeraczy jakie mają w pokoju będzie służył do przechowywania zabawek którymi dzieci bawią się na bieżąco. Pomysł ten bardzo mi się spodobał bo w dziecięcym pokoju wszędzie porozrzucane były zabawki oraz ciuchy. Teraz dzieci same zdecydowały że będą segregować rzeczy i dbać o porządki w swoim pokoju. Pożeracze to nie tylko funkcjonalne kosze, ale również oryginalne ozdoby. Moja najstarsza córka bardzo lubi pluszowego pożeracza, który umieszczony został blisko jej łóżka, tak by zawsze mogła go widzieć gdy zasypia wieczorem i budzi się wcześnie rano.

Jako rodzic bardzo doceniam pomysłowe przedmioty, które mają ułatwić mi codzienne obowiązki. Pożeracz to doskonała ozdoba, ale również przedmiot który uczy dzieci przez zabawę dbać o porządki we własnym pokoju. Przedmiot ten można wykonać samemu lub zakupić przez internet.