Kawalerka w Poznaniu

Do Poznania przeprowadziłam się ze względu na studia. Wcześniej ukończyłam studia licencjackie w Łodzi, ale nie znalazłam w tym mieście takiego kierunku, który chciałabym ukończyć stopniem magistra. W Poznaniu natomiast udało mi się dostać na etnolingwistykę, z czego bardzo się cieszyłam. Zanim zaczęłam studia musiałam jednak zaleźć mieszkanie. 

Kawalerka w centrum to było moje marzenie

kawalerka do wynajęciaW Łodzi najpierw mieszkałam w akademiku, a potem wynajmowałam pokój w dużym mieszkaniu, w którym oprócz mnie mieszkały cztery inne osoby. Przyznam szczerze, że chyba po prostu nie jestem stworzona do mieszkania z innymi osobami. Szczególnie takimi, których jakoś dobrze nie znam. Szczególnie kiedy mieszkałam w tym dużym mieszkaniu to było między nami naprawdę całkiem dużo konfliktów, które po prostu mnie męczyły. Dlatego też postanowiłam, że w Poznaniu chce zamieszkać sama. Wiedziałam, że kawalerka będzie dla mnie rozwiązaniem idealnym. Szukałam kawalerki do wynajęcia, która będzie położona w miejscu, gdzie będę miała łatwy i szybki dostęp do komunikacji miejskiej. Oczywiście najbardziej chciałam by kawalerka do wynajęcia znajdowała się w centrum Poznania, ale początkowo byłam pewna, że ciężko będzie mi takie mieszkanie znaleźć. Na szczęście miałam dużo szczęścia, bo udało mi się wynająć kawalerkę właśni w centrum. Miesięcznie płacę za to mieszkanie dość sporo, ale jest ono bardzo czyste i przede wszystkim nowe. Bardzo mi się podoba.

W kawalerce mieszka mi się naprawdę dobrze. Dzięki temu, że kupiłam sporo dodatków do mieszkania, to udało mi się sprawić, że jest ono teraz o wiele bardziej przytulne. Cieszę się, że mimo, że jest to kawalerka to jest ona dość przestronna, w szczególności łazienka, w której jest duża wanna. W kawalerce oczywiście najbardziej lubię to, że jest ona w centrum, a więc wszędzie mam blisko i nie łatwo mi wszędzie dojechać.