Kalendarz jak dekoracyjny plakat

Jeśli chcesz sprawić, aby klienci na długo zapamiętali Twoja firmę i mieli z nią związane przyjemne skojarzenia, postaw na proste rozwiązania, które w elegancki, dyskretny, a jednocześnie efektowny sposób poinformują świat o istnieniu i działalności twojej firmy. W roli atrakcyjnego gadżetu, który może równocześnie pełnić funkcję prezentu coraz częściej spotykane są kalendarze plakatowe.

druk plakatówIch najbardziej charakterystyczną cechą jest bardzo duży rozmiar. Dzięki temu obok takiego kalendarza nikt nie przejdzie obojętnie, a jego treść i grafika z pewnością nie pozostaną niezauważone. Kalendarz powinien mieć w związku z tym format zdecydowanie większy niż typowa kartka papieru biurowego o rozmiarach A-4.
Często wybieranym formatem jest także A-3, ale jeżeli komuś naprawdę należy na widoczności powinien postawić na rozmiar jeszcze większy, uwzględniając przy tym oczywiście rozmiar pomieszczenie, w którym planowane jest zawieszenie kalendarza. Trzeba też przewidzieć odpowiednio duże puste miejsce na ścianie.Bardzo istotna jest wysoka jakość wydruku. Jeśli kalendarz ma rzeczywiści pełnić funkcję miłego prezentu lub gadżetu reklamowego, wydruk musi być nieskazitelny, począwszy od odwzorowania kolorów, a na ostrości ewentualnych zdjęć kończąc.
Tutaj nie ma miejsca na błąd, bo słaba jakość będzie zwyczajną antyreklama. Zadanie zaprojektowania kalendarza plakatowego najlepiej powierzyć profesjonalnemu grafikowi, który zadba o odpowiednia kompozycje i dysponuje znajomością najnowszych trendów w projektowaniu. Wykonanie i wydruk kalendarza najlepiej zrealizuje doświadczona drukarnia, która sama zaproponuje również najbardziej właściwy rodzaj papieru o odpowiednim połysku lub macie i odpowiedniej gramaturze.

Drukarnia posiada nowoczesny sprzęt, który bez trudu wydrukuje nawet kalendarze o bardzo dużych rozmiarach i zagwarantuje trwałość wydruku oraz wysoką jakość wykonania innych elementów. Dzięki temu ostateczny efekt będzie idealnie odpowiadał wizji kalendarza, z jaką przyszła osoba zlecająca jego wykonanie.