Jak zdiagnozować usterkę pompy?

Od dłuższego czasu zauważałem, że mój samochód działa ze znacznie mniejszą wydajnością niż kiedyś. Przede wszystkim, zaczął on wykazywać objawy wskazujące na uszkodzenie silnika, takie jak duża ilość emitowanych spalin, silne nagrzewanie czy większe zużycie paliwa. Po wizycie w warsztacie okazało się jednak, że przyczyny usterki są zupełnie inne.

Gdzie naprawić pompę wtryskową?

pompa wtryskowa stanadyne regeneracjaPo kilku latach od zakupienia mojego samochodu, zacząłem mieć z nim coraz większe problemy. Przede wszystkim, znacznie wzrosło zużycie przez niego paliwa, a także sam silnik samochodu zaczął się bardzo mocno nagrzewać. Po wizycie w warsztacie okazało się, że przyczyną problemów jest pompa wtryskowa Stanadyne regeneracja w tym wypadku była jednym rozwiązaniem problemów z działaniem mojego samochodu. Serwisant, z którym rozmawiałem oddając samochód do warsztatu stwierdził, że sama diagnostyka przyczyny usterki będzie wymagała odczytania danych o ewentualnych błędach z sensora pompy. Można  w ten sposób wyczytać informacje o wszystkich nieprawidłowościach, które mogły wystąpić podczas pracy samochodu, co znacznie ułatwia potwierdzenie usterki i zlokalizowanie jej dokładnego miejsca. Następnie serwisanci przystępują do właściwego usunięcia usterki, poprzez zdementowanie pompy oraz zbadanie wszystkich jej elementów pod mikroskopem cyfrowym. Często tez serwisanci wykonują dodatkowo czyszczenie wszystkich elementów pompy przy pomocy myjki ciśnieniowej, gdyż podczas pracy często dostają się do niej różne zanieczyszczenia.

Problemy z samochodem mogą mieć bardzo różne źródło. Dlatego też dokładne zlokalizowanie miejsca i przyczyn usterki nie jest zadaniem łatwym i może wymagać profesjonalnego sprzętu diagnostycznego. W tym celu należy oddać uszkodzony samochód do odpowiedniego warsztatu.