Jak kupić taniego i dobrego laptopa?

Planując zakup mobilnego komputera zwanego powszechnie laptopem warto rozejrzeć się za sprzętem poleasingowym. Są to pełnowartościowe sprzęty, które można zakupić w bardzo dobrej cenie. Jednocześnie są to też urządzenia z wysokiej półki, ponieważ używane były w firmach i biurach, dla których były leasingowane.

Co to znaczy, że laptop jest poleasingowy?

laptopy poleasingoweFirmy, które mają duże potrzeby jeśli chodzi o dział IT, zamiast kupować nowe laptopy to po prostu je leasingują. Jest to nic innego jak finansowanie zakupu takiego sprzętu przez banki bądź specjalizujące się w tym firmy. Firmy używają sprzętu IT płacąc miesięczne raty za ich używanie. To jest rozwiązanie, które pozwala na korzystniejsze rozliczenia podatkowe. W każdym razie, kiedy taki leasing się kończy, to użytkownik sprzętu może go wykupić na własność, albo wziąć w leasing nowy sprzęt. I właśnie laptopy poleasingowe to takie, których firmy nie wykupują. Wykup jest po prostu mniej opłacalny niż wzięcie w leasing kolejnych nowych urządzeń. I to jest właśnie sposób na sprawienie sobie pełnowartościowego sprzętu w postaci laptopa. Firmy leasingowe sprzedają potem taki niewykupiony sprzęt za bezcen. Wystarczy jedynie wejść na strony firm specjalizujących się w leasingach i sprawdzić ofertę laptopów poleasingowych. Można znaleźć prawdziwe perełki pośród wielu różnych ofert. Warto dodać, że taki sprzęt to raczej wysokiej klasy urządzenia. Jeśli wcześniej służyły w firmach i biurach to musiały przecież mieć naprawdę dobre parametry.

Wystarczy poświęcić trochę czasu na przejrzenie oferty firm leasingowych, żeby znaleźć naprawdę dobre oferty sprzedaży sprzętu IT. Laptopy poleasingowe to pełnowartościowy sprzęt, który można kupić w okazjonalnej cenie. Jeśli można mówić o czymś, że jest tanie i dobre to na pewno można tak powiedzieć o laptopach kupionych z poleasingowych wyprzedaży.