Jak dostarczyć paczkę z Anglii do Polski

Kilka tygodni temu wyjechaliśmy z żoną do pracy do Anglii. Nasze dziecko zostało w Polsce, ponieważ w Anglii nie miałby kto się nim zająć. Teraz, kiedy się już urządziliśmy w Anglii zdecydowaliśmy się wysłać paczkę do Polski z prezentem dla naszego dziecka. Musieliśmy tylko znaleźć jakiegoś kuriera, który dostarczył by paczkę do Polski w dobrej cenie.

Wysłaliśmy paczkę z Anglii do Polski

paczki anglia polskaZależało nam na tym, aby znaleźć jak najtańszego kuriera. Paczka była dość mała i lekka, dlatego nie chcieliśmy zapłacić za przesyłkę więcej niż wartość paczki. Dowiedzieliśmy się od znajomych, że w Anglii można znaleźć dużo niezależnych firm kurierskich, które oferują takie międzynarodowe przesyłki w bardzo dobrych cenach. Poszukiwania takiego kuriera rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: paczki anglia polska, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko udało nam się znaleźć jedną firmę, która posiadała bardzo dobre, niskie ceny za przesyłki z Anglii do Polski, i z Polski do Anglii. Była to zdecydowanie najtańsza firma na rynku. Dużą zaletą tej firmy było również to, że za niewielką dodatkową opłatą można było ubezpieczyć paczkę na wypadek uszkodzenia w transporcie. Nie mniej ważne było dla mnie również to, że firma gwarantowała dostarczenia paczki w ciągu miesiąca od dnia nadania. Zdecydowaliśmy się wysłać paczkę za pośrednictwem tego kuriera.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry pomysł. Przede wszystkim firma ta była legalna i dawała gwarancję dostarczenia paczki do Polski. Poza tym, ważne było dla nas również to, że mogliśmy śledzić status przesyłki poprzez system internetowy. Dzięki temu mogliśmy poinformować rodzinę, kiedy przyjedzie do nich kurier z paczką, żeby byli wtedy w mieszkaniu. Byliśmy bardzo zadowolone z nadania paczki w tej firmie.