Jak chronić drewniany parkiet przed wilgocią?

Czasami zdarza się, że na podłogę wyleje się woda i wtedy posiadacze drewnianych podłóg przeżywają chwile grozy, ponieważ drewniana podłoga łatwo może ulec napuchnięciu. Zastosowanie specjalnej pasty do podłóg drewnianych sprawi, że będzie ona posiadała specjalną warstwę ochronną, dzięki której podłoga pozostanie w nienaruszonym stanie, nawet kiedy wyleje się na nią woda.

Zastosowanie past do podłóg z drewna

pasta do paneli drewnianychPodłoga drewniana jest długotrwała i może służyć nawet przez kilkadziesiąt lat, jednak należy pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Warto stosować specjalne płyny do mycia paneli drewnianych. Co jakiś czas należy również nałożyć na podłogę specjalny impregnat, który zabezpieczy podłogę przed wnikaniem w nią zabrudzeń oraz przed zarysowaniami. Specjalna pasta do paneli drewnianych musi być nałożona specjalnym aplikatorem, który pomoże na dotarcie pasty w każdą, najdrobniejszą szczelinę. Przed nałożeniem pasty należy usunąć specjalnym płynem stare warstwy impregnatu. Dzięki nałożeniu pasty na podłogę drewnianą zostaje ona zabezpieczona przed wilgocią oraz przed zarysowaniami. Dzięki stosowaniu zabezpieczeń można uchronić podłogę przed pęcznieniem czy zniekształceniem, któremu mogłaby uleć np. kiedy wylano by na nią wodę. Impregnat zabezpieczy podłogę skutecznie, zatem warto go zastosować i cieszyć się z pięknie wyglądającej podłogi przez długi czas.

Dzięki paście podłoga będzie chroniona przed wnikaniem brudu w jej powierzchnię oraz przed tworzeniem się głębokich zarysowań. Pasta do podłóg sprawi również, że powierzchnia będzie świetnie wygładzona. Kiedy jednak podłoga posiada widoczne ślady zużycia, to warto poddać ją zabiegowi cyklinowania, aby tchnąć w nią drugie życie i sprawić, że znowu będzie piękna i zadbana.