Jadąc busem z Belgii do Polski

Mamy w końcu swój upragniony urlop, ale nie wiemy gdzie się wybrać. Pieniędzy mamy odłożonych tyle że starczy nam na tygodniowy wyjazd za granicę. Tylko gdzie? Na Bawarię. Zbliża się Oktoberfest. To może być fajne przeżycie. Jaki transport wybrać? Samolot odrzucamy bo jest drogi na krótkich trasach, z kolei pociągiem to za długo. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą busy z Belgii do Polski.

Busy z Belgii do Polski są tanie.

busJest stosunkowo tani, a ponadto wygodny. W autokarze nasze bagaże są umieszczone w luku bagażowym, a my siedzimy sobie wygodnie w siedzeniu. Jednak nie zawsze znajdziemy autokar z Polski tylko do Niemiec. Czasem będą to busy do Holandii pomorskie. Czasem możemy znaleźć pod hasłem busy do Holandii z Olsztyna. Jednak szukając transportu trzeba sprawdzić wiele szczegółów. Ważna sprawa to koszty. Rzadko się zdarza, aby przewoźnicy oszukiwali nas na pieniądzach. Nie jest to praktykowane, bo i w sumie nie ma na czym robić dodatkowych kosztów. Bardziej spotykane jest to w samolotach, ponieważ tam hostessa może przynieść nam jakiś napój, za który będzie trzeba później zapłacić. W transporcie autokarowym najważniejsze jest to żebyśmy sprawdzili czy mamy transport w drodze powrotnej. Żeby później nie zdarzyło się, że zostały nam tylko busy z Belgii do Polski. Przez to tylko stracimy pieniądze i czas. Warto jednak zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianego wypadku. Warto mieć przy sobie trochę dodatkowych Euro. Powinniśmy się też ubezpieczyć. Można sprawdzić czy biuro turystyczne oferuje dodatkowe ubezpieczenie w razie nieszczęśliwych wypadków. To jest ważne bo nigdy nie wiadomo co może nam się przydarzyć. Lepiej dmuchać na zimne. Pamiętajmy o tym żeby sprawdzić hotel do którego jedziemy. Sprawdzić najlepiej w internecie. Warto się dowiedzieć co jest na wyposażeniu każdego pokoju hotelowego głównie po to aby nie płacić za nadbagaż. Warto też sprawdzić jaki rodzaj posiłku jest oferowany. Powinny to by posiłki dostosowane do nas. Jeżeli mamy dziecko warto sprawdzić co nam oferuje hotel w przypadku małych dzieci.

Jak widać wybór wycieczki jest bardzo ciężki. Trzeba zwrócić uwagę na wiele rzeczy, abyśmy później nie byli zawiedzeni. Jednak busy z Belgii do Polski są i jeszcze na długo pozostaną w naszym kraju, bo wycieczki tam stały się ostatnio bardzo popularne.