kask motocyklowy nolan

Idzie wiosna będą warzywa – czy to hasło jest prawdziwe?

„Idzie wiosna będą warzywa” – to hasło jednej z kampanie w naszym kraju. Miało ono za zadanie zwrócić uwagę na liczne wypadki z udziałem motocyklistów, którzy z takich wypadków często wychodzą jako tzw „warzywa” czyli są sparaliżowani. Co więc zrobić, żeby nie brać udziału w tych statystykach?

Jest wiele haseł dotyczących motocyklistów – czy są one jednak prawdziwe?

motoPo pierwsze i najważniejsze nie szaleć! Chcesz się wyszaleć to pojedź na najbliższy tor kartingowy albo poczekaj na speed day na torze w Poznaniu. Nigdy nie szalej na drogach publicznych – szczególnie na wiosnę, kiedy samochodziarze odzwyczaili się motocykli. W zimę na drogach często jeżdżą skutery i motorowery co przyzwyczaja kierowców że niemal zawsze zdążą wyjechać. Jednak często może sięto okazać zgubne. Z dalekiej odległości nie sposób określić, czy jedzie skuter czy motocykl. Nic jednak nie usprawiedliwia jazdy przekraczającej dwukrotnie prędkości dozwolonej szczególnie w terenie zabudowanym. Co dalej? Jak zapobiegać takim tragicznym skutkom? Ubierać się! Zawsze dobrze się ubierać, żeby nawet w razie kraksy ochroniło tyle ile się da. Dobre kask motocyklowy nolan, schubert itp. to podstawa. Ja wybierałbym z trzech – Schubert c3 pro, który jest bardzo drogi ale bardzo wygodny i bezpieczny, nolan n104 evo – który goni wcześniejszego rywala, choć mu jeszcze trochę brakuje i całkowicie inny – nolan n86. Wszystkie te kaski są bezpieczne i polecane. Co więcej? Oczywiście strój z protektorami. Im więcej i im lepsze to protektory tym lepiej dla nas, dla naszego bezpieczeństwa. W razie kraksy, to właśnie od kombinezonu i kasku najwięcej zależy. Bez stopy, dłoni itp. można żyć. Wiadomo, że jest trudniej, ale mimo wszystko nie zostajesz sparaliżowany tylko co najwyżej niepełnosprawny. Jednak mimo wszystko warto kupić sobie jeszcze rękawice i buty. Najlepiej firmy alpinestars.

Jest to stara firma, w którą ubierają się profesjonaliści. Co do butów najlepiej wybrać alpinestars smx 6 – są to bardzo wygodne i bardzo bezpieczne buty. Jeśli nie chcemy zostać częścią propagandy dotyczącej motocyklistów – ubierz się dobrze przed każdym wyjazdem.