Gdzie kupić skutery elektryczne?

 

Ludzie niepełnosprawni lub z ograniczeniem ruchowym, bardzo częstą zamykają się w domu i rezygnują nawet z najprostszych czynności. Dlatego też warto dać im alternatywę, która nie tylko pobudzi ich do aktywności, ale jednocześnie będzie formą rekreacji.

Elektryczny skuter inwalidzki

skutery elektryczne inwalidzkieNiewiele potrzeba, by osoba niepełnosprawna odzyskała wigor i siły witalne. Toteż warto wiedzieć, że dla takich osób bardzo istotne jest, by nie być ciężarem i nie dostarczać kłopotów, a do tego potrzebna jest im większa samodzielność. A co może ją zapewnić? Oczywiście odpowiedni środek transportu, taki który jest bezproblemowy w obsłudze i bezpieczny. Takimi pojazdami są skutery elektryczne, dostosowane do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych oraz tych z ograniczeniem ruchowym w obrębie kończyn dolnych. Skutery elektryczne inwalidzkie są bardzo solidne i mogą się nim poruszać nawet osoby otyłe, jednak tylko te, których waga nie przekracza stu dwudziestu kilogramów. Skuterem steruje się z poziomu panelu kontrolnego, który montuje się po prawej lub lewej stronie pojazdu. Składa się on z gałki przypominającej joystick oraz kilku przycisków funkcyjnych. Wózek jest wyposażony w grube opony i amortyzatory, dzięki czemu pokonywanie chodników, nierówności, czy też małych elementów terenowych, jak gałęzie, czy kamienie, nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Jeżeli chodzi o koszt skuterów inwalidzkich to znajdziemy modele za kilka, ale też za kilkanaście tysięcy złotych.

Dobry skuter elektryczny rozwija prędkość do dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, a jego baterie wystarczają na przebycie około czterdziestu kilometrów. Dzięki skuterowi, osoba niepełnosprawna może sama zrobić zakupy, wyjechać na spacer, czy też spotkać się ze znajomymi.