dystrybutory do do wody

Dystrybutor osmotyczny kontra klasyczne dystrybutory do do wody

Najbardziej widoczną różnicą, pomiędzy osmotycznym, a klasycznym dystrybutorem do wody, jest oczywiście butla, poza tym należy także zauważyć, że woda pozyskiwana z dystrybutora wody z butlą jest źródlana, natomiast z osmotycznego uzdatniana.

Dystrybutory do do wody podgrzewają się

dystrybutory do do wodyJedno jak i drugie rozwiązanie ciągnie za sobą wady i zalety. Do pozytywnych cech jakie posiadają dystrybutory klasyczne jest z pewnością mniejsze ograniczenie co do usytuowania, gdyż nie potrzebują one podpięcia do sieci kanalizacyjnej. Jednak konieczność magazynowania dużych gabarytów, plastikowych, przeźroczystych butli z wodą jest kłopotliwa, nie tylko ze względu na gabaryty i ciężar, ale także z racji na odpowiednie warunki przechowywania. Mianowicie nie może to być miejsce zbyt nasłonecznione, ani znajdujące się w pobliżu źródła ciepła jaka np. kaloryfer, gdyż zbyt nadmierne światło, a także podwyższona temperatura tworzy sprzyjające warunki do rozwoju bakterii, wirusów oraz glonów, wpływających na czystość biologiczną wody. Pomimo nowoczesnego stylu wystroju wnętrz biur w Warszawie, dystrybutory osmotyczne są wciąż rzadko spotykane, nawet pomimo tańszych rocznych kosztów eksploatacji i wielu innych zalet jak np. brak konieczności przechowywania wody. Poza tym tym czym zapewne przeważają nad ich tradycyjnymi rywalami, jest fakt, że można pozyskać z nich również wrzątek, natomiast zwykłe dystrybutory do wody podgrzewają ją maksymalnie do 95oC. Ostatecznie niepokój budzić może fakt, że w przypadku odłączenia wody, nie mamy również możliwości korzystania z dystrybutora co nie dotyczy pierwszej opcji. Dodatkowo wysoka cena zakupu, także nie przemawia pozytywnie do klienta.
Jednak w ostatecznym rachunku, koszty eksploatacyjne są o połowę niższe niż w przypadku dystrybutorów na wodę z butlą. W związku z czym koszty inwestycji mogą zwrócić się nam już po roku.

Więcej informacji możemy znaleźć pod adresem http://www.kochamwode.pl