Dlaczego warto kupić realistycznie wyglądającą maskotkę?

Dziecko poznaje otaczający je świat już od pierwszych chwil swojego życia. Nawet jeżeli w przyszłości nasza pociecha nie będzie ich pamiętała, to i tak wczesna stymulacja procesów poznawczych u dziecka, jest jak najbardziej wskazana.

Maskotki, które pomogą dziecku poznać świat

realistyczna maskotka piesJeszcze do niedawna moja rodzina składała się z mojego ukochanego męża oraz naszego wspaniałego psa, lecz kiedy okazało się, że jestem w ciąży nabrałam nieco wątpliwości. Nie wiedziałam zupełnie jak przygotować nasze dziecko już od pierwszych chwil życia na psa. O wydawaniu czworonoga nie było mowy, więc postanowiłam poradzić się doświadczonej przyjaciółki. Dowiedziałam się, że niepotrzebnie panikuję, ponieważ wystarczy kupić dziecku maskotkę przypominającą pieska. Przeglądają asortyment w sklepach z zabawkami moim oczom ukazałam się realistyczna maskotka pies, która w dodatku wyglądała identycznie, jak nasz bernardyn. To, co urzekło mnie jednak w maskotce, to nie tyle fakt, iż przypominała ona naszego psa, lecz to, że wyglądała jakby była prawdziwym szczeniakiem. W dodatku miała nawet słodką, różową obróżkę! Na pierwszy rzut oka naprawdę nietrudno było pomylić zabawkę z rzeczywistym zwierzakiem. Był to zatem najlepszy sposób na to, aby przyzwyczaić moje dziecko już od pierwszych chwil do obecności pieska w domu. Taka realistyczna maskotka, która będzie leżała z moją pociechą razem w łóżeczku sprawi, że dziecko przyzwyczai się do widoku pieska i nie będzie się bało naszego bernardyna. 

Maskotka doskonale zdała swój egzamin. Stała się także ulubioną przytulanką mojej córeczki, ponieważ pomimo wielu pluszaków w łóżeczku, dziecko zawsze do snu przytulało się do maskotki psa. Widok ogromnego bernardyna, również nie wystraszył mojego dziecka i jestem pewna, że wszystko to zawdzięczam tej małej maskotce.