Depilacja maszynką czy depilacja laserowa – wady i zalety

Golenie maszynką z całą pewnością praktykował każdy z nas. Panowie golą maszynką zarost na twarzy, Panie depilują nogi. Do najczęściej depilowanych części ciała należą: nogi, pachy, ręce, twarz oraz okolice bikini. Za tradycyjną depilacją przemawia do nas przede wszystkim niska cena takiego zabiegu oraz szybkość, bo golenie maszynką zajmuje nam około 5-10 minut. Za wadę na pewno trzeba uznać niską skuteczność, bo niechciane włoski odrastają już po 2-3 dniach oraz efekty uboczne w postaci podrażnień oraz stanów zapalnych.

Salon kosmetyczny i depilacja laserowa

 

salon kosmetycznyDużym problemem są także wrastające włoski, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Maszynka do golenia okazuje się niezawodna w nagłych sytuacjach np. kiedy szybko szykujemy się do wyjścia lub wypadł nam niespodziewany wyjazd, a nie zdążyliśmy się ogolić. Dobrą alternatywą takiego rozwiązania jest depilacja laserowa, która staje się coraz bardziej popularna i podbija serca kobiet.
Po pierwsze w przeciwieństwie do innych form depilacji jest trwała. Wiązki światła wytwarzanie przez laser niszczą cebulki włosa i włos po prostu nie odrasta. Oczywiście musi być on wtedy w odpowiedniej fazie rozwoju, dlatego na pierwszej wizycie nie pozbędziemy się owłosienia całkowicie, Zabieg należy powtórzyć około 3 do 5 razy. Jeżeli mowa o małym powierzchniach ciała takich jak górna warga potrzebnych będzie nawet do 10 sesji. Wszystko zależy od obszaru, jaki poddajemy depilacji oraz rodzaju włosów, jakie posiadamy. Najlepsze efekty można osiągnąć, jeżeli posiada się jasną karnację i ciemne włosy, więcej zabiegów trzeba będzie wykonać w przypadku jasnych włosów. Depilacja laserowa to zabieg, który ma w ofercie prawie każdy salon kosmetyczny.Mimo to warto zwrócić uwagę na kwalifikacje osoby, która wykonuje taki zabieg. Niestety są salony, które posiadają urządzenia, które powinien obsługiwać tylko uprawniony lekarz.

 Dużym plusem takiego sposobu likwidacji zbędnego owłosienia jest brak bólu, to zabieg prawie bezbolesny, jak usuwanie tatuażu. Poza tym nie ma skutków ubocznych i stosunkowo mało przeciwwskazań.