Czym są verticale?

Zasłaniamy okna niemal w każdym pomieszczeniu, w którym borykamy się ze zbyt dużym nasłonecznieniem. Rozwiązań, które pomagają nam z nim walczyć jest naprawdę wiele. Producenci mają dla nas tak wiele skutecznych rozwiązań, że wybór konkretnego będzie nie lada wyzwaniem. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się verticalom. 

Producent vertical – Płock

verticale PłockDla wielu nazwa verticale może brzmieć zupełnie obco. Jednak z pewnością każdy z nas miał z nimi do czynienia w swoim życiu. Są to bowiem nic innego jak żaluzje, z tym wyjątkiem, że przyjmują one postać pionowych pasków. Nie jak byliśmy przyzwyczajeni do tej pory – poziomych. Najczęściej rozwiązanie to możemy spotkać w biurach. Jednak nie oznacza to, że nie możemy wykorzystać go we własnym domu. Poszczególne plisy verticali nie są połączone ze sobą bezpośrednio na całej długości, a jedynie na dole przy pomocy łańcuszka bądź sznurka. Dzięki temu tworzą one ciekawy element wizualny. To co sprawia, że po verticale sięga coraz więcej klientów, to możliwość ich przesuwania niemal w każdym kierunku. Ta zaleta z kolei przekłada się na dowolność regulowania nasłonecznienia w pomieszczeniu. A w końcu o to chodzi w żaluzjach, prawda? Pamiętaj jednak, że aby rozwiązanie to w pełni spełniało swoje funkcje, ważne jest solidne wykonanie. Jeśli interesują Cię więc verticale Płock jest miastem, w którym odnajdziesz wiele sklepów oferujących ten rodzaj zasłony okna. Niemal każdy market budowlany posiada w swojej ofercie verticale. 

Varticale dają nam pełną dowolność niemal we wszystkich aspektach. Mowa tu nie tylko o regulacji nasłonecznienia czy kolorze. Możemy je również zamontować według własnej wizji – na suficie przy pomocy klipsów oraz na ścianie dzięki odpowiednim wspornikom. Co najważniejsze montaż jest banalnie prosty.