Czy warto kupić duże szambo betonowe?

Żeby prawidłowo określić jakiej wielkości szambo betonowe będzie potrzebne na naszą działkę, to na początek powinniśmy dokładnie sprawdzić, ile wody jest używamy w ciągu miesiąca. Dodatkowo musimy doliczyć do tego pracę związane z praniem oraz gotowaniem, a także braniem kąpieli. Warto również sprawdzić, jakiej pojemności są szambiarki w naszej okolicy.

Czy warto kupić kilka szamb betonowych?

duże szamba betonowe dwukomoroweJeżeli chcielibyśmy opróżniać zbiornik na szambo w naszym domu bardzo rzadko lub zamieszkujemy dom wielorodzinny, w którym mieszka wielu mieszkańców to standardowe zbiornikiem mogą okazać się za małe. Warto wtedy postawić na duże szamba betonowe dwukomorowe. Dobrym rozwiązaniem są również małe zbiorniki na szambo, które połączone są w jeden zbiornik szeregowo. Uzyskamy wtedy sumaryczną objętość dla wielu połączonych ze sobą odbiorników i nie będziemy musieli martwić się o to, aby co 2 tygodnie wzywać wóz asenizacyjny do opróżnienia szamba. Jest to najlepsze rozwiązanie korzystne finansowo, ponieważ przy zakupie będziemy mieli zaproponowane dodatkowe zniżki i również często będziemy mieli zaoferowanej bezpłatny transport. Decydując się na takie rozwiązanie, musimy również pamiętać o tym, aby mieć dość dużo miejsca na naszej działce. Również w sytuacji, kiedy zamontujemy dwukomorowe szambo betonowe, to wtedy szambiarka będziemy wzywać tylko kilka razy do roku. W szambie dwukomorowym, ścieki cienki przepływają do drugiej komory, a ścieki grube pozostają w tej pierwszej komorze.

Zawsze przed wyborem odpowiedniego szamba betonowego powinniśmy również zwrócić na producenta, ponieważ zawsze lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że zbiornik został wykonany z wysokiej klasy stali oraz betonu. Wtedy raz zamontowane szambo będzie nam służyło przez wiele lat.