Z czego słynie Kudowa Zdrój?

Kudowa Zdrój jest przepięknym miastem, które trzeba koniecznie odwiedzić ze względu na położenie w górskiej okolicy. Wystarczy poszukać wolnych pokoi i apartamentów w dostępnych pensjonatach i zacząć zwiedzać. Słynie z parku zdrojowego, w którym możemy zobaczyć pijalnie wód mineralnych. Ta pijalnia jest jedną ze wspaniałych atrakcji Kudowy Zdrój, z tego względu, że możemy chodzić między alejkami i odpoczywać na świeżym powietrzu.

Kudowa Zdrój

kudowa zdrójPark zdrojowy również jest wpisany do zabytków, dlatego koniecznie trzeba go odwiedzić będąc w Kudowie Zdrój. Do kolejnych atrakcji Kudowy Zdrój możemy zaliczyć skansen, w którym możemy obejrzeć kulturę ludową tamtych ziem. Dzięki niemu możemy poznać ich kulturę jaka kiedyś i obecnie panowała w ich stronach. Kolejna z ciekawych atrakcji Kudowy Zdrój jest ruchoma szopka. Jest ona odwiedzana przez turystów cały rok. Ruchoma szopka jest bardzo ciekawą atrakcją z tego względu, że wykonał ją samouk za pomocą scyzoryka. Kudowa Zdrój jest miasteczkiem, które dzięki swojemu położeniu przyciąga dużo turystów.
Drzewa jakie tak się znajdują pozwalały na zrobienie parku linowego. Dzięki tej atrakcji osoby starsze, jak również i dzieci mają niezłą zabawę. Dzięki linom, które są zawieszone na pewnej wysokości możemy pod okiem instruktora pokonać swoje słabości jakimi są lęki wysokości. Oczywiście korzystając z takiego parku linowego mamy do dyspozycji trenera, który pilnuje nas abyśmy nie spadli podczas wspinania się na liny. Kudowa Zdrój również słynie ze szlaku ginących zawodów. Dzięki niemu możemy poznać działalność jaką się kiedyś zajmowano w tamtych okolicach. Dziś już nikt nie tworzy naczyń z gliny. Nikt nie wyrabia ceramiki. Zajmują się tym fachowe fabryki. Jednak warto przyjechać tutaj do pensjonatu, wynająć pokój czy apartament i po prostu odpoczywać.

Postęp idzie do przodu, ale dzięki takim miejscom możemy podziwiać pierwsze powstawanie ceramiki. Dzięki chacie, która znajduje się na szlaku mamy okazję poznać jak powstawał chleb. Jednak dziś już nikt podczas budowy domu nie zastanawia się czy będzie się w nim znajdował piec do wypieku. Kudowa Zdrój również słynie z rancza. Tutaj możemy pojeździć na koniu oraz poczuć się jak w westernie.