Chwytaki do wózków widłowych

 

Praca magazyniera nie jest łatwa, szczególnie jeżeli ma do czynienie z ciężkim ładunkiem. Palety z towarem, duże kartony, czy beczki z różnymi cieczami, muszą być przewożone specjalnymi maszynami stosowanymi w magazynach.

Rodzaje chwytaków do wózków widłowych

chwytak do wózka widłowegoW magazynie najczęściej pracownicy przemieszczają się na wózkach widłowych, które świetnie sobie radzą z ciężkim załadunkiem. Jeżeli w magazynie są wysokie regały, na których stoją palety wypełnione na ponad metr towarem, to człowiek nie ma szans ich przenieść siłą własnych rąk. Wózki widłowe posiadają specjalne ramie, które ma możliwość unoszenia się na wysokość nawet kilku metrów, dzięki czemu można ustawiać palety nawet na najwyższych półkach regałów. Ramie wózka może posiadać różne końcówki, dzięki czemu będzie można nim przewozić załadunki w pudłach, beczkach, czy na paletach. Chwytak do wózka widłowego jest elementem znajdującym na się ramieniu unoszonym z załadunkiem. Dostępne są różne rodzaje chwytaków dostosowanych do różnych ładunków. Chwytak do beczek z ramieniem stabilizującym, może jednocześnie podnieść trzy beczki o całkowitym ciężarze około dwustu kilogramów. Inwerter do palet, czyli tak zwany chwytak obrotowy, umożliwia podniesienie palety i jej obrócenie o sto osiemdziesiąt stopni, co ułatwia ewentualne opróżnianie palety. Chwytaki do wózków, mogą posiadać obrotowe widełki, które ułatwiają transport różnych przedmiotów. W niektórych magazynach sprawdzają się chwytaki z jednocześnie z wieloma widełkami.

Jak widać rodzajów chwytaków jest bardzo dużo i są precyzyjnie dopasowane do różnego rodzaju ładunku. Są one wykonane ze stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała i może udźwignąć setki kilogramów towaru. Wózki widłowe są niezastąpione w pracy magazynowej.