Co brać pod uwagę, wybierając jacht?

Sezon letni to czas, kiedy decydujemy się na wyjazdy wypoczynkowe. Wśród popularnych miejsc znajdują się Mazury. Oferują nam one szereg atrakcji, wśród których nie należy pomijać takich opcji, jak czarter jachtów motorowych. Zanim jednak zdecydujemy się na czarter jachtów, powinniśmy wiedzieć, na to zawracać uwagę i czym kierować się przy wyborze firmy czarterowej.

Czarter jachtów na Mazurach

jachtTo, na jaki jacht się zdecydujemy, uzależnione jest między innymi od kwoty, którą chcemy na czarter przeznaczyć. Ona wpływa na jego wielkość, klasę, wiek, a także jakość wyposażenia. Koniecznie trzeba uwzględnić również liczbę załogi. Może bowiem okazać się, że wytrzymanie na małej powierzchni z kilkorgiem przyjaciół stanie się w pewnym momencie wyzwaniem, które będzie nam bardzo trudno wykonać. Warto również pamiętać, że istotne znaczenie ma płeć i wiek załogi. Panowie są zazwyczaj o wiele mniej wymagający, jeśli chodzi o wyposażenie jachtu od pań. Jeżeli w rejs ruszamy z kobietami, dobrze postawić na jacht, który wyposażony jest w WC chemiczne mieszczące się w osobnej kabinie. Pozwala to paniom poczuć się komfortowo i swobodnie. Dobrym rozwiązaniem są również kabiny, które można zamknąć. Takie rozwiązanie istotne jest zazwyczaj wtedy, kiedy w rejs wybierają się pary. Osoby wybierające się na żeglugę z dziećmi powinny postawić na jacht, którego rufa oraz reling zabezpieczony został siatką. Minimalizuje to ryzyko tragicznego w skutkach wypadku. To, jaki jacht ostatecznie wyczarterujemy, uzależnione jest również od tego, jaki rodzaj żeglugi uprawiamy: sportowy, hotelowy, turystyczny, turystyczno – sportowy, a może trampingowy. W przypadku typowej żeglugi sportowej jacht powinien odznaczać się smukłą sylwetką i dużą powierzchnią żagli. Liczy się również jego lekka konstrukcja, która nie obciąża łodzi. Dużo łatwiejszy i zdecydowanie tańszy będzie czarter jachtów, ponieważ zakup własnego może nas przyprawić o ból głowy.

Trzeba jednak pamiętać, że jachty sportowe są bardzo szybkie, ale mogą pływać na nich jedynie te osoby, które dysponują już sporym doświadczeniem i jednocześnie dużymi umiejętnościami. Żegluga hotelowa to jachty duże, które zostały bardzo bogato wyposażone.