Blog czy strona

Biorąc pod uwagę coraz większą popularność internetu, sporo osób decyduje się na założenie własnej witryny. Dla jednych jest to szansa na zarobek, a dla drugich możliwość podzielenia się z innymi swoją pasją i zainteresowaniami. Bez względu na to jaka motywacja kieruje nas do działania strona internetowa powinna charakteryzować się kilkoma cechami. Przede wszystkim musi być oryginalna i ciekawie zaprojektowana. Na pierwszy rzut oka każdy portal informacyjny, forum lub blog wygląda tak samo. Kiedy jednak bliżej się temu przyjrzymy, to dostrzegamy sporo istotnych detali. Liczą się unikalne treści, proste menu oraz zapadająca w pamięć strona główna. 

Mając już pomysł na taką działalność warto się zastanowić czy lepiej jest założyć blog czy typowy branżowy portal. Wszystko zależy od tego co chcemy prezentować i co chcemy osiągnąć. Blogi powstają jak grzyby po deszczu i mają zdecydowanie luźniejszą formę. Co prawda można w nich przemycać ważne informacje, ale dla wielu jest to sposób na rozrywkę.http://www.prestige-vt.pl/ Z kolei portal informacyjny wymaga znacznie większej wiedzy i precyzyjnych działań. Celem takiej strony jest informowanie o aktualnościach z kraju i ze świata. Każdy news powinien być potwierdzony i autentyczny. Na blogu możemy opisywać własne doświadczenia i możemy dzielić się swoimi przemyśleniami. Forma pisania tekstów jest dowolna, a wręcz wskazane jest bezpośrednie zwracanie się do czytelników. Na stronie z aktualnościami trzeba raczej postawić na artykuły informacyjne i ogólne przekazywanie treści. Nie ma tam mowy o wyrażaniu własnych opinii. Sieć jest na tyle popularna, że zarówno na jedną jak i na drugą witrynę powinniśmy znaleźć osoby zainteresowane. Strony, które będą często odwiedzane zyskają na popularności, a dzięki temu będą mogli nami zainteresować się różni reklamodawcy, a to z kolei przyniesie nam zyski. 

Niemniej jednak każda z tych opcji wymaga regularności i systematyczności. Na portalu nowe treści powinny być umieszczane co najmniej raz dziennie, a na blogu przynajmniej raz na kilka dni.

Źródło: http://www.prestige-vt.pl/