Balony w kulturze Amerykańskiej

Podobno w Ameryce balony są jednym z głównych elementów każdej imprezy. Bez tego nie może być wesela, urodzin ani żadnej imprezy tego typu. Dzięki temu biznes balonowy w tamtym kraju kwitnie.

Kilka słów o balonach

Balony na weseleWpisując w internecie w języku angielskim hasło sklep internetowy z balonami wyświetli się nam bardzo dużo pasujących haseł. Wybór w kategoriach też jest olbrzymi. Nie mówię, że między nami a Ameryką jest przepaść co pod względem oferowanych balonów. Ale mimo wszystko wygląda to trochę lepiej choć w ostatnim czasie mocno ich dogoniliśmy. Balony foliowe są ciągle najbardziej lubiane przez dzieci. Jednak sprzedaż największa jest balonów dekoracyjnych. Te dwa typy są bardzo rozchwytywane, w sumie jak w każdym kraju, gdzie sale dekoruje się za pomocą balonów. Zdziwieniem dla nas było to, że z mody wychodzą balony z nadrukiem. U nas jest to hit sprzedaży, tam już się znudziło. Jak już wcześniej wspominałem, nie może być tam imprezy bez balonów. Ale nie jak u nas że stoi stragan i ktoś sprzedaje balony. Tam balonami po prostu się przybiera sale czy inne miejsce, gdzie ma się odbywać uroczystość. Tak już mają w tradycji i tak już jest. Nie ma co się bardziej w to zagłębiać. Specjaliści od marketingu podejrzewają, że następna rewolucja będzie w chwili, gdy ma rynek wjedzie najnowsza technologia wyświetlaczy tak cienkich że można byłoby przykleić taki wyświetlacz do balona i wyświetlać na nim na przykład bajkę, animację lub film. Nie jest to abstrakcją, ponieważ już sam widziałem, że w Japonii można kupić koszulkę na której możesz wybrać np. logo albo zamiast napisu ruchomą animację.

Dzieje się to za pomocą właśnie tych nowych wyświetlaczy. Kiedy to wejdzie do normalnej produkcji przeżyjemy rewolucję w wielu dziedzinach takich właśnie jak koszulki czy balony – choć jest to tylko kropla w morzu zastosowań.