Atopia – coraz częstszy problem dzisiejszych ludzi

Dziwne jest, że w dzisiejszym świecie ludzie coraz częściej miewają problemy ze skórą. Naukowcy starają się dociec tego faktu, zastanawiają się, co jest z nami nie tak, że chorujemy na trądzik czy kontaktowe zapalenie skóry. Kiedyś czegoś takiego nie było, albo zdarzało się rzadko, dziś atopia jest problemem coraz większej ilości ludzi. Jesteśmy przyzwyczajeni do chorowania i zdawałoby się, że nic nie jest nas już w stanie przed tym ustrzec.

kontaktowe zapalenie skóryDlaczego zapadamy na takie choroby? Czy to wina genów, mutacji oraz stale pogarszającej się jakości „człowieczeństwa”, czy po prostu samo zgotowaliśmy sobie ten los przez to, co jemy, co pijemy i czym oddychamy. Czy kontaktowe zapalenie skóry ma podstawy w naszym stylu życia.
Wydaje się, że tak, bowiem ludy mało rozwinięte, które nie mają dostępu do tak zaawansowanej technologii jak nasza, jedzą naturalnie i nie mają pojęcia co to jest coca-cola, nie miewają takich problemów. U nich atopia to zjawisko prawie niewystępujące, a to oznacza, że musi mieć ona związek z naszym stylem życia. Owszem człowiek zawsze dążył do tego, żeby swoją egzystencję jakoś poprawić, żeby działać szybciej, zarabiać więcej i tak dalej, a tutaj mamy jedną, wielką niespodziankę, bo to wszystko odbija się na nas tak niekorzystnie, że chorujemy na choroby skóry.
Kontaktowe zapalenie skóry, rumienie i inne egzemy pojawiają się na nas każdego dnia, a my w tym pędzie do zdrowia gnamy do apteki, żeby kupić nowy, cudowny środek i wyleczyć to, co sami sobie zgotowaliśmy.

Jednak nie tędy droga, atopia to choroba cywilizacyjna, więc tylko powrót do naturalności może nas od niej w jakiś sposób uchronić. Jeżeli będziemy postępować tak, jak do tej pory, to mało prawdopodobne jest, żeby nasze zdrowie było lepsze. Nie jesteśmy gotowi na zmiany i dlatego musimy cierpieć takie dolegliwości.